POLIMEDEL-zdravotnícka pomôcka

polimedel-zdravotnick-pomocka

POLIMEDEL je výsledkom dlhodobej práce fyzikov a lekárov. Primárne bol vyvíjaný pre armádne použitie v úrazovej medicíne a ortopédii. Klinické výskumy ukázali, že funguje aj ako analgetikum. V mieste aplikácie tlmí bolesti pri rôznych patológiách, pomáha pri zápale priedušiek, zápale pľúc, hypertenzii. Likviduje opuchy, podliatiny, zápaly, svalové a cievne kŕče, stimuluje prekrvenie tkanív.

Vedecký výskum preukázal, že každá z miliárd našich hlavných buniek (červených krviniek) je záporne nabitá. Zachovanie tejto vlastnosti je nevyhnutnou podmienkou brániaca agregácii (zoskupovaniu) i adhézii (priľnutiu) červených krviniek a vzniku dopravnej zápchy, ktorá komplikuje rovnomernú distribúciu krvi do doslova každej bunky. Touto mikrocirkuláciou porúch sa začína veľmi veľa chronických ochorení. Krv sa cieleným pôsobením POLIMEDELu rozrieďuje, nasycuje sa kyslíkom, zlepšuje sa jej prietok. Následkom toho je aj eliminovaná hypertenzia – klesá krvný tlak. Krvné zložky sú elektrizované, aktivované, pôsobením elektrostatického poľa sa začnú pohybovať, oživia a pracujú s vysokou účinnosťou.

POLIMEDEL sa v praxi osvedčil najmä ako:
- analgetikum účinne tlmiace bolesť rôzneho pôvodu
- výrazne podporný činiteľ pri hojení zlomenín a rán
- urýchľovač pri liečbe zápalových ochorení kĺbov a mäkkých tkanív
- podporný prostriedok vo všeobecnom použití v ortopédii, úrazovej chirurgii a pri liečbe popálenín
- médium pre kozmetické účely a plastickú chirurgiu

POLIMEDEL je polymérová fólia vyrobená z medicínskeho fluóroplastu PTFE-F4A, ktorá špeciálnou výrobnou technológiou získa prakticky trvalý záporný elektrický náboj. Používa sa vo forme obdĺžnika s rozmermi 9x30cm, hrúbkou 10-50 mikrometrov.

Dalo by sa všeobecne povedať, že použitie POLIMEDELu predstavuje určitú analógiu fyzioterapie. Hlavne elektroliečby. V elektrostatickom poli sa uskutočňuje orientácia dipólových molekúl biologických tkanív a sú stimulované elektrokinetické deje, vďaka čomu sa aktivizujú fyziologické procesy v ovplyvňovanej oblasti. Aktivované zlepšenie prietoku krvi v kapilárach dodáva potrebnú prirodzenú výživu bunkám, dynamizuje proces lokálnej imunizácie s pozitívnymi účinkami na organický celok. Obnovuje sa smerový pohyb v telesných tekutinách, mikrocirkulácia v kapilárnom systéme, zrýchleniu prietoku krvi a preplachovaniu aj najjemnejších kanálikov. Pôsobením uvedených faktorov sa zrýchľuje regenerácia tkanív, hojenie zlomenín, tlmí sa bolesť, liečia sa zápaly, atď.

polimedel letak

 

Osobné skúsenosti - manipulácia s POLIMEDELOM

Polimedel mám odskúšaný na sebe. Najprv som si liečil koleno, potom rameno a priedušky. Vždy sa situácia výrazne zlepšila.

Taktiež znižuje krvný tlak , aktivizuje imunitu organizmu, má antiseptický účinok, čiže zastavuje a ničí choroboplodné zárodky pri hnisavých zápaloch, takže výrazne napomáha antibiotikám. Má protizápalový a protiopuchový účinok, zlepšuje metabolizmus, má silný analgetický účinok, čiže tlmí bolesť po narazení, vykĺbení a iných úrazoch, vhodná pre ortopédiu. Lieči reumatické ochorenia.
Pôsobí do vzdialenosti asi 10 cm.

Polimedel, je veľmi jemná fólia, vložená medzi dvoma papiermi, listami. Fólia sa dodáva v  obálke a je zložená napoly. Môžem ju použiť aj celú a to s papiermi, medzi ktorými je uložená.
Ak chcem použiť menšie vrecúško z plátna, ktoré je k dispozícii, tak celú fóliu zloženú napoly opatrne roztvorím aj s listami a rozstrihnem. Snažím sa to držať stále v dvoch papieroch, nepokrčiť a tak aj vkladať do plátnového vrecúška. Ak použijem veľké vrecúško, tak samozrejme fóliu neprestrihnem, iba otvorím a vložím aj s obalovým papiermi do tohto veľkého vrecúška. Po vložení celej, alebo polovičnej môžem obalové papiere opatrne vytiahnuť tak, aby sa fólia nepokrčila.

Niekedy sa vrecúško nedá na telo uviazať, napr. na ramene sa šmýka. Ja som použil na pripevnenie k telu leukoplast, ktorý je z umelého materiálu. Nastrihám si ho a jednu časť prilepujem po obvode vrecúška a to asi 1cm na vrecúško a druhú časť prilepujem na telo. Leukoplast neprelepujem krížom cez vrecúško, má rušivé účinky. Prilepujem tak, aby vrecúško nebolo moc oddelené od tela, nemusí však byť veľmi natesno na tele. Zvyčajne stačí 4-6 asi 3- 5 cm dlhých leukoplastov. Pri každom ďalšom použití dávam nové leukoplasty, použité už moc nelepia, teda niektoré druhy leukoplastov.

Nakoľko nemám čas dávať si to 3x cez deň po hodine, tak to riešim priložením asi na 2-3 hodiny vtedy, keď nerobím moc pohybov. Prikladám 7-10 dní. Môže sa stať, že liečená časť po kúre akoby sa zhoršila. Asi za týždeň po kúre sa začali objavovať pozitívne účinky. Určitý zdravotný problém sa môže opakovať hlavne vtedy, ak sa mi nepodarilo odstrániť aj zdroj problému. Napr. vyosovanie, jednostranné zaťažovanie, preťažovanie a pod. Tu mi môže poradiť fyzioterapeut. Opakovanie kúry na tom istom mieste robím až po dvoch mesiacoch. Zistil som, že pri ďalších použitiach na iných miestach pocítim účinok prv ako za 10-15 dní. Keď fóliu neznehodnotím výraznejším pokrčením, vodou, chytaním po celej ploche bez listov a pod, tak ju môžem použiť veľakrát a to až 5 rokov.

Vyššie uvedené je moja osobná skúsenosť a je to informácia orientačná.

Ďalšie informácie, ale aj fólie s vrecúškami je možné získať na našej predajni Predajna, odkaz

Posielame aj na dobierku.

Ing. Ján Mitúch

Leták "POLIMEDEL"Polimedel letak, PDF subor

Návod "POLIMEDEL"Polimedel navod, PDF subor

Osobné skúsenosti s POLIMEDELomPolimedel osobne skusenosti, PDF subor